perjantain ajatuksia

On niin parasta kun aurinko on paistanut jo monia päiviä - se antaa ihan valtavasti energiaa ja saa väkisinkin hymyn huulille. Ei vaan voi liikaa hehkuttaa näitä nättejä keväisiä päiviä! Tänään tallustelimme ystäväni ja äidin kanssa kaupungilla, muuten olen nauttinut hyvistä keleistä lenkkeilemällä minun ja poikaystäväni asunnon lähettyvillä, josta nämä postauksen kuvatkin on napsittu! Kirjastossa olen huokaillut ulkona paistavan auringon perään ja miten mukavaa onkaan ollut etsiä urheilukimpsut päälle ja lähteä juoksemaan rannan sekä metsän lähettyville.



Keski-Suomessa on mielestäni niin kauniin näköistä kun on paljon järviä. Tämän hetkinen asuntomme on järven rannalla ja juuri nyt pyörittelen mielessäni vielä ihan viimeisiä pohdintoja liittyen yliopistohakuun, hakeeko tämä tyttönen merenrantakaupunkiin vai keskelle kaunista Keski-Suomea.. Tosin minusta tuntuu, että olen ykkösvalintani opiskelukaupungin suhteen tehnyt jo, mutta toisia ja kolmansia vaihtoehtoja mietin vielä. (Jätän sen asian kuitenkin täällä blogin puolella vielä salaisuudeksi). Poikaystäväni kanssa haemme aika varmasti kuitenkin eri kaupunkeihin, saa nähdä löydetäänkö me itsemme samasta opiskelukaupungista vai eri puolilta Suomea. Sitä on kuitenkin turha vielä miettiä sen enempää :) Kaikki menee hyvin! Oletteko te näpyttäneet jo yliopistohaut menemään?
Kiitoksia <3 Tämä kevään lukeminen on ohitse ennen kuin huomaammekaan! Joka päivä vaan kun tekee parhaansa niin toivottavasti tehty työ palkitaan<3 Kiitos tosi paljon ja tsemppiä sinullekin sylin täydeltä:)
Olin laittanut aikasemmin viestiä neverfullista, onko se vielä ensinnäkin myynnissä?
En saanut sinulta vastausta, laitanko uuden viestin s-postiisi?
Ihanaa kevättä!
Ihanaa kevättä sinullekin<3 Laita vaikka uudelleen ihan pikaviesti, niin tiedän mistä s. postista on kyse!!:)
Mukavaa illanjatkoa ja pahoittelut vielä!:/
En ole missään vaiheessa sanonut täällä blogissa, että pyrin Aalto-yliopistoon. Olen kirjoittanut, että haen Helsinkiin, mutta tarkoitin siinä yhteydessä, että saatan hakea myös ammattikorkean puolelle (Helsinkiin Haaga-Helian ammattikorkeaan opiskelemaan liiketaloutta). En ole missään vaiheessa sanonut, että pyrin Aalto-yliopistoon 😊 Tänä keväänä taidan sittenkin tehdä pelkän yliopistohaun, koska mielummin keskityn nyt täysillä ainoastaan yliopistohakuun.
Vastasin juuri!:)