yöbloggailua

Mua ei väsytä nyt sitten yhtään (tuli varmaan juotua vähän liikaa kahvia tänään, jotta pysyi silmät auki..) joten ajattelin tulla vielä piipahtamaan blogin puolella ennen kuin pistän pään tyynyyn ja alan unten maille :) Mulla on huomenna aikainen herätys, sillä lähden takaisin kohti Jyväskylää.. Tai no aikainen ja aikainen, kello herättää siinä puoli kuuden maissa, mutta mulle se tuntuu kyllä tosi aikaiselta! :D Yleensä herätään poikaystävän kanssa arkena noin kahdeksan maissa, lukuunottamatta niitä aamuja kun herään kuudelta tai seiskalta tekemään töitä koneelle ennen valmennuskurssin alkamista. Mutta aiheesta toiseen... Viime aikoina olen saanut jonkin verran kysymyksiä liittyen liikuntaan (mitä liikuntaa harrastan, mikä motivoi minua harrastamaan liikuntaaa, mitkä ovat lempilajini yms.) niin pähkäilin tässä, että voisin tällä viikolla julkaista postauksen aiheeseen liittyen. Vielä voi siis laittaa toiveita liikuntapostauksen suhteen. Kerkeän ottamaan toiveet vielä hyvin huomioon ennen postauksen julkaisemista.
Nyt on kyllä pakko alkaa nukkumaan, tai edes yrittää saada unen päästä kiinni.. Huomenna on nimittäin pitkä päivä edessä ja paljon opiskeltavaa, mutta onneksi siinä iltapäivällä saan poikaystäväni takaisin Helsingistä. Ihanaa nähdä häntä taas huomenna. Mutta nyt hyvää yötä kaikille, palataan ehkä heti aamusta! :)
Nyt on kyllä pakko alkaa nukkumaan, tai edes yrittää saada unen päästä kiinni.. Huomenna on nimittäin pitkä päivä edessä ja paljon opiskeltavaa, mutta onneksi siinä iltapäivällä saan poikaystäväni takaisin Helsingistä. Ihanaa nähdä häntä taas huomenna. Mutta nyt hyvää yötä kaikille, palataan ehkä heti aamusta! :)
Oikein hyviä öitä ja kauniita unia 😊 ja mukavaa huomista päivää <3
Kiitos toiveestasi, venyttelystä voin toki kirjoittaa. Oon harrastanut balettia 8 vuotta ja voi että, se oli niin rakas harrastus. Haluaisin jossain vaiheessa jatkaa vielä balettia 😊 Ja baletista voin myös kirjoittaa jotain 😊
Aurinkoista päivänjatkoa. Tänään on onneksi tosi hyvä keli!
Välillä saan hillittyä hyvinkin, etenkin kun opiskelijana ei ole aina varaa ostella suklaata sun muuta, mutta etenkin kun käy vanhempien luona, syön taas ihan hirveen epäterveellisesti.
Liittyen vielä tulevaan liikuntapostaukseesi, toivoisin ainakin itse, jos kerrot mikä sinua motivoi liikkumaan silloinkin kun ei ollenkaan huvita 😊
Mukavaa kevään odotusta!
Ps. Kohta on huhtikuu ja sitten on "virallisesti" kevät! 😉
Tykkään herkuista välillä vähän liikaakin 😃 Heh. Mutta oon pyrkinyt siihen, että herkuttelen vaan viikonloppuisin. Viime aikoina oon herkutellut vähän enemmän kuin ennen. Kun oon lukenut pääsykokeisiin niin on tullut jotenkin "huomaamatta" syötyä enemmän suklaata. Mutta oon pyrkinyt siihen, että viikoloppuisin yhtenä tai kahtena päivänä ostan vähän irtokarkkia, suklaata tai jätskiä 😊 Se, että pitää yhden herkkupäivän ja päättää päivän itsensä kanssa niin se voi auttaa 😊
Kiitos toiveestasi <3 Kirjoitan myös siitä postaukseen, että mikä minua motivoi lähtemään liikkumaan.
Kiitos samoin sinulle 😊 Ihanaa kun aurinko on alkanut paistamaan enemmän ja kesä lähenee päivä päivältä. <3